ALTEGRA UAB
+370 686 30000
LED UV džiovykla F-1295UV

LED UV džiovykla F-1295UV

UV LED džiovykla F-1295UV skirta lako ir dažų džiovinimui srautinėse gamybos linijose 

Dujinių aukšto slėgio lempų tarnavimo laikas vidutiniškai siekia 2000 valandų, tačiau eksploatavimo metu stebimas nuolatinis spinduliuojamos energijos mažėjimas efektyviame bangų diapazone ir nuolatinis suvartojamos energijos ir IR spindulių didėjimas. Tai reikalauja praktiškai nuolatinės džiovinimo segmento priežiūros ir galios korekcijos.

LED UV džiovyklos ženkliai sumažina ozono ir IR emisiją, o tai savo ruožtu mažina energijos sąnaudas ir galutinius gamybos kaštus.

Dirbant gamybos režimu 27/7 vidutinis atsipirkimo laikas  yra 18mėn. O tam tikrais atvejais gali sutrumpėti iki 12-14mėn ir mažiau.

Vidutiniškai LED džiovykla vartoja tik 10-20% galios lyginant su tradicinėmis gyvsidabrio lempomis. LED modulių tarnavimo laikas ilgesnis 10 ir daugiau kartų.

Selektyvus džiovinimas kai galia padidinama tik tuose plotuose kur yra detalės

Nereikalauja papildomo oro nutraukimo sistemos.

UV LED džiovyklos vaizdas iš talpuminių jutiklių šono 

Techniniai duomenys

Techniniai duomenys

Bangos ilgis

 395nm (365-420nm) 

Spinduliuojama galia plotui 5mm atstumu

 ne mažiau 10w/mm2

Specifinė džiovyklos galia/plotui

 8w/cm²

Užtikrinama galia esant 405nm bangos ilgiui
LED modulių garantiniam laikotarpiui matuojant
5mm atstumu nuo apsauginio stiklo.

 6w/cm²

Darbinės galios reguliavimo ribos

 10..100%

Darbo trukmė kai užtikrinama maksimali atiduodama
energija yra ne mažiau 75% nuo pradinės galios

 >10 000val

LED modulių tarnavimo laikas

 >15 000val

Vartojama galia dirbant maksimaliu režimu ir
nuolatine 100% apkrova su aušintuvu

 10 250w

Vartojama galia dirbant 300-350mJ režimu ir 
nuolatine 100% apkrova:

 2800-4500w *

Vidutinė suvartojama galia dirbant selektyviu
režimu kai paviršiui perduodama energija
300-350mJ:

 1100-3000w *

Selektyvus džiovinimas kai galia padidinama
tik tuose plotuose kur yra detalės.

 Taip

Reguliuojamas aukštis virš transporterio

 20-100mm

Darbinis atstumas iki detalės paviršiaus

 5-35mm

Garantinis laikotarpis LED moduliams

 12mėn

Garantinis laikotarpis LED džiovyklai

 24mėn

* - Galia kinta priklausomai ar matavimo metu veikia aušintuvas ( chiller ) ir jei džiovykla dirba selektyviu režimu, ar po ja yra džiovinamų detalių.

Konstrukcija

Konstrukcija

 • Tvirtas konstrukcinio aliuminio rėmas
 • Lenze PLC valdiklis su lietimui jautriu 7' ekranu
 • Vandeniu aušinama konstrukcija
 • Variniai LED aušintuvai
 • Paslanki LED  spinduolių ir jutiklių fiksavimo konstrukcija atspari mechaniniam poveikiui ir susidūrimui su judančiais objektais (kolizijos momentu visa gamybos linija gali būti stabdoma).
 • Švelnus maitinimo šaltinių paleidimas, praktiškai nefiksuojama in-rush įjungimo metu atsirandanti srovė.
 • Talpuminiai jutikliai judančios detalės aptikimui. (Selektyvios džiovyklos variantas kada galia padidinama iki darbinės vertės tik tada kai po LED spinduoliu yra detalė)
 • Magnetinis transporterio sukimosi WatchDog jutiklis išjungiantis džiovyklą jei transporteris sustoja avariniu režimu arba yra sustabdomas  *galimybė
 • Integruota elektros energijos sąnaudų apskaitos sistema  *galimybė
 • Integruotas šaldymo skysčio paskirstymo kolektorius nereikalaujantis jokio papildomo mechaninio montažo ar užimamo ploto
 • Vienas aušintuvas aušintuvo ( chiller ) vienu metu gali vėsinti nuo vienos iki trijų LED džiovyklų.
 • Motorizuota UP/DOWN funkcija   *galimybė
 • Galimybė komplektuoti kartu su transporteriu   *galimybė

*galimybė - Funkcionalumas nėra įtrauktas standartinėje džiovyklos komplektacijoje

Panaudojimas

Panaudojimo galimybės

Paprastai UV dangų polimerizacijos proceso aktyvavimui  gamyboje yra naudojamos gyvsidabrio arba galio garų aukšto slėgio lempos kurių sunaudojama energija siekia 80-240 W/cm2 todėl  pvz. 1 metro pločio gamybos linijoje viename džiovinimo segmente sunaudojama 20-30KW energija yra skaitoma nominalia suvartojama galia.

LED UV džiovyklos leidžia ženkliai sumažinti gamybos sąnaudas ir vis plačiau naudojama žemiau išvardintose bei kitose pramonės ir gamybos srityse:

 

Baldų ir medienos ir kita pramonė

 - Medienos paviršiaus dangų džiovinimas
 - Metalo paviršiaus apsauginės dangos
 - Stiklo ir keramikos klijai, dangos, žymėjimas ir apsuginiai lakai
 - Plastiko žymėjimas ir dažų dangos
 - 3D Spausdinimas

 

Spauda

 - Ofsetinė spauda
 - Šilkografija
 - Fleksografija
 - Tampografija
 - Spausdinimas čiurkšliniu spausdintuvu UV dažais ( UV Jet printing )

 

Pakuotės ir žymėjimas

 - Lipdukų ir etikečių spausdinimas
 - Spauda graviruotu arba išėsdintu velenu
 - Pakuočių žymėjimas čiurkšliniu spausdintuvu
 - CD/DVD gamyba

 

Elektronikos pramonė

 - Spausdintinų plokščių gamyba
 - Pozityvų ir negatyvų ekspozicija ( microfilms, diazo films, heliography )
 - Apsauginių dangų džiovinimas

Klausimai ir atsakymai

Klausimai ir atsakymai

 

Koks gali būti LED džiovyklos darbinis bangos ilgis

Darbinis bangos ilgis nanometrais parenkamas pagal užsakovo naudojamas dangas ir gali būti 365-425nm ribose. Dažniausia naudojami 395nm LED moduliai.

Dėl bangos ilgio apribojimo ir spinduliuojamo spektro pločio LED džiovykla gali pakeisti tik gyvsidabrio ( HG ) dujines lempas, bet negali pakeisti Galio ( GA ) dujinių lempų.

 

Ar bus garantuojama galia X w/cm2

Vatai plotui nėra pagrindinis parametras UV LED džiovykloms. Tam kad vyktu dangos polimerizacija paviršiui turi būti perduodamas atitinkamas energijos kiekis. 

Mūsų gaminamose UV džiovyklose naudojami LED moduliai spinduliuoja iki 25w/cm2 UV galią matuojant 5mm atstumu nuo stiklo paviršiaus, taip pat moduliai yra su specialia optika kuri fokusuoja srautą ir mažina atspindžius, gerėja skverbtis, mažėja nuostoliai.

Dažai klijai ir lakai turi savo polimerizacijos barjerą tad jei UV srautas yra žemiau reikiamos ribos, reakcija nevyksta. Padidinus UV srautą iki dangai reikiamos kritinės ribos prasideda grandininė reakcija, danga polimerizuojasi. 

Optimalūs rezultatai gaunami kada pakankamas polimerizacijai inicijuoti UV srautas perduodamas ilgesniame laiko intervale nei kad  N kartų didesnis impulsas trumpame laiko periode.

Dėl išvardintų priežasčių LED džiovykloms, tiesioginis w/cm2 apibrėžimas nėra visiškai teisingas nes jis buvo taikomas dujinėms lempoms kurių spinduliuojama spektro sudėtis yra kitokia.

 

Kaip pasiekti optimalius darbo su džiovykla rezultatus

Išstatomas darbinis aukštis lygus 10mm nuo metalinės konstrukcijos iki detalės paviršiaus,.

Nustatoma spinduliuojama galia plotui apie 6-10w/cm2 kas sudaro apie 5-15 kartų didesnį srautą nei minimalus UV energijos kiekis reikalingas dangos polimerizacijos procesui prasidėti.

Periodiškai matuojant spinduliuojamą galią LED laipsniškai atitraukiami maksimaliu atstumu tol kol bendras išmatuojamas energijos kiekis vis dar viršija dangos gamintojo rekomenduojamą 20-50%.

Tai daroma tam kad švitinimo laikas pailgėtu nes didėjant atstumui, didėja ir spindulio plotas ant paviršiaus. Atstumo didinimas taip pat sprendžia problemą kai iki detalės darbinis tarpelis yra labai mažas (pvz. 5mm) ir yra reikalingas labai tikslus transporterių aukščio reguliavimas kad detalės po džiovykla nešokčiotu.

Pvz. Visagino linijoje LED dirbdami 45% režimu nuo maksimalios galios perduoda paviršiui 300-330mj UV energijos. Kai fiksuojamas darbinis atstumas apie 15-20mm, galia plotui  galėtu būti apie 2-3w/cm2, tai konkrečiu atveju yra laikoma optimaliu režimu. Šie parametrai gali keistis nuo dangos tipo, srauto greičio, ir dangos gamintojo rekomendacijų.

 

Kodėl LED džiovykla neišsijungia visiškai kai nėra detalių

Tam kad įjungti selektyviai dirbančią LED džiovyklą darbiniu režimu reikia maždaug 2s laiko kurių mes neturime nes atstumas nuo talpuminių jutiklių iki LED yra 35cm. o transporterio greitis gali siekti ir 30m/min.

LED šviečia nuolatos budinčiu 5% režimu nes moduliai yra jautrūs staigiam terminiam pokyčiui ( stengiamasi sumažinti terminį šoka ), nes per greitai kaistant ir auštant LED kristalas praranda savo savybes.

Taip pat kai LED šviečia maža galia, matosi kad džiovykla dirba, ir trečias argumentas - nesikondensuoja drėgmė nes vanduo aušintuve nuolat palaikomas apie 8C temperatūros ir tam tikromis sąlygomis susidaro rasos taškas tad yra paliekamas maždaug 4-5% darbinis režimas kai detalių nėra bet LED džiovykla įjungta.

* Džiovyklos dydis, bangos ilgis, spinduliuojama energija, darbinis plotis, darbinis aukščio diapazonas ir kiti parametrai gali būti pritaikomi pagal konkrečius  poreikius.